December v našom zariadení

20180322-vianočné ozdoby

       Na Vianoce sa tešíme asi všetci rovnako, tí malí, ale aj tí skôr narodení. Všetci ich prežívame rovnako, s radosťou a pokojom ,  ktorý tento sviatočný čas prináša. My sme ich začali už zapálením prvej sviečky na adventnom venci. Potom sme zhotovovali rôzne vianočné ozdôbky , ktorými sme si  postupne vyzdobovali  naše zariadenie. Boli to vianočné gule, venčeky, stromčeky, anjeliky, podkovičky, všetko čo dotvára samotné Vianoce. Pri ich vyrábaní sme použili rôzne techniky a materiál. Veľkým zážitkom bolo samotné zdobenie vianočných stromčekov , potešil nás hlavne ten najväčší , ktorí sa rozsvietil v našej najväčšej chodbe, kde sa všetci spoločne schádzame.

     Do nášho domova zavítal aj Mikuláš so svojimi pomocníkmi a potešil našich starkých sladkou dobrotou.   Nezabudli na nás ani deti zo ZŠ v našom meste a členovia Klubu dôchodcov, ktorí nás pravidelne navštevujú  a prídu  nás potešiť s krásnym kultúrnym programom.

Celý tento čas bolo v našom zariadení počuť známe vianočné koledy a čítanie   zaujímavých vianočných príbehov.

V našom meste sa konajú vždy v predvianočnom čase Vianočné trhy, na ktorých sme boli aj my, a to nie len ako návštevníci, ale aj ako tí, ktorí prezentujú svoje práce a výrobky.

Vianoce sme chceli privítať hlavne s čistým srdcom a pokojom, preto  duchovná príprava bola pre všetkých našich obyvateľov veľmi dôležitá. Svätá omša, ktorú dotvárali krásne vianočne koledy bola súčasťou aj samotného štedrého dňa a aj keď ho niektorí strávili so svojimi najbližšími, väčšina však zostala práve tu, v našom zariadení. Všetci zamestnanci sme sa snažili o to , aby sa  ich Vianoce nijako nelíšili od tých, ktoré prežívali doma. Pevne veríme, že sme sa k nim aspoň s časti priblížili.

     Na konci roka sme spoločne zbilancovali všetko dobré aj zlé, s čím sme sa počas roka stretli a zaželali si, aby ten nový bol pre všetkých aspoň taký, ako ten ktorý práve končí, aby nám slúžilo hlavne  zdravie, a aby sme boli k sebe láskaví,  trpezliví a vďační za všetko, čím nás  život obdarí.